113 Jw Mills Escalon, CA (Escalon) DEC Nicolas Trujillo Benicia, CA (Benicia) 120 Eziequel Vela riverbank, CA (Oakdale) F Dustin Merlos Salida, CA (Gregori) 2. 3rd Place Amir Farha of Poway 160 Shaiden Carr El Dorado Hills, CA (Oak Ridge) F Henry Hicks Arnold, CA (Bret Harte Union), 170 Carlos Garcia Oakdale, CA (Oakdale) F Aaron Savedra Elk Grove, CA (Franklin (EG)) 157 - Kyle Ice (OH)
5. Knox defeated cadet world champion Bo Basett, 10-4, in the 106-pound final of the Super 32 tournament in North Carolina Sunday. Camacho, Kevin Redlands East Valley 12 15-2 Taking a chance, Knox went down in the third period and the tough-on-top Bassett picked up a stall point before the Vianney freshman needed injury time for a shoulder injury. North) 22-3, Sr. over Pablo Lopez (Vacaville) 20-11, Sr. (Fall 1:39) 100 - Theorius Robison (CO)
Jason McDonald (Lemoore) 20-4 won by decision over Xavier Escamilla (Exeter) 2-1 (Dec 6-0) 170 - Cody Wiercioch (PA)
(Dec 4-2), 1st Place Thomas Sandoval of Vacaville 145 - Grant Mackay (PA)
Prado, Nate Slam Acadamy 11 30-8 113 Ethan Ward Turlock, CA (Turlock) F Omar Simental Patterson, CA (Patterson) 160 McCreadie, Makoa Woodbridge 11 11-0 Ruacho, Matthew Central 12 19-8 Stanley, Adam Bakersfield 10 12-4 113 - Adam Busiello (NY)
Gino Martinez (Centennial Corona) 18-6 won by major decision over TURNER YANAGISAWA (Mayfair) 2-1 (MD 9-0) 8. Folch, Michael Calvary Chapel S.A. 12 16-4 .system-message-content p { color: white !important; font-weight: bold !important; }
Lilledahl won the Super 32 113-pound title Sunday. VanBebber, Alek Kingsburgh 11 9-5 80 - Mac Church (PA)
160 - Marcus Boyd (Riverside, North Carolina)
3rd Place Match Isaac Padilla (Vacaville) 23-9 won by decision over Caleb Rubio Morales (Central) 17-8 (Dec 3-2) 180 - Josh Colegrove (MI)
135 - Nate Nauroth (Quakertown, Pennsylvania)
7th Place Match Viviano Guiterrez (Northview) 5-2 won by decision over Elijah Montez (Central Catholic) 9-8 (Dec 10-3) 9. Jerry Witty (San Pedro) 21-1 won by fall over marcus ochoa (Serrano) 3-3 (Fall 1:37) 8. 160 Hunter Mays Farmingdale, NJ (NJ) DEC Luke Gayer Anaheim, CA (CA), 5-1 Erik Ramirez (Palm Desert) 18-2 won by fall over Darius Corcuera (Paloma Valley) 21-10 (Fall 0:31), 113 180 - Johnny Shafer (OH)
2. 215 - Cody Gardner (Christiansburg, Virginia)
120 - Josh Shields (Franklin Regional, PA)
MIRABAL, MOSES Gilroy 11 19-4 Dib Sawaya (Valencia (Placentia)) 18-2 won by fall over Diego Hernandez (Central Union) 1-1 (Fall 1:01) 119 - David Klingsheim (Liberty, California)
120 - Patrick Glory (NJ)
Three Florida wrestlers are still alive in the championship round at the Super 32 as the tournament hits the quarterfinal round after the first day.. 65 - Nathan Fenner (PA)
145 - Jacob Crawford (Millbrook VA)
Aguilar, Hugo Birmingham 12 24-7, 1. Joe Anthony Perez (La Costa Canyon) 6-1, Sr. over Logan Alawneh (Temecula Valley) 7-2, Sr. (Fall 0:52) Now available on Roku, Fire TV, Chromecast and Apple TV. 195 Thomas Vierra Oakdale, CA (Oakdale) F Elijah Paul Granite Bay, CA (Granite Bay) 132 - Dean Heil (OH)
106 Alex Mallot Rescue, CA (Ponderosa) F Joshua Bernardez Benicia, CA (Benicia) 145 -Mason Phillips (WA)
Super 32! 6. 136 - Mason Manville (Hayfield, VA)
3rd Place Match Yazir Tellez (St. John Bosco) 29-10 won by decision over tobe Huynh (Westminster) 29-5 (Dec 4-2) 113 Kaleb Rodgers Rocklin, CA (Whitney) F Carson Sundberg Oakdale, CA (Oakdale) 3. 5th Place Match . 103 - Chloe Ayers (NJ)
126 Kain Canicosa Lodi, CA (Tokay) MD Taylon Beck Oakdale, CA (Oakdale) Siraj Sidhu (Del Oro) 25-3 won by fall over Soren Harris-Pham (J.w. 7th Place Match Gabe Barragan (West Valley (Hemet)) 35-4 won in tie breaker 1 over Antonio Aramburu (Corona Del Mar) 25-8 (TB-1 2-1) 7. 138 Cesar Raya Stockton, CA (Saint Marys) F Issac Bravo Ceres, CA (Ceres) 180 -Evan Anderson (OH), 55 -Cadell Lee (VA)
220 Emilio Johnson Waterford, CA (Oakdale) F Zachary Rogado Folsom, CA (Vista Del Lago) 145 Gordon Gorardin Placerville, CA (El Dorado (Placerville)) F Caleb Wurtzer Rancho Cordova, CA (Pleasant Grove) 60 - Wyatt Richter (OH)
Dwight Weimer (Bakersfield) 7-3 won by fall over Peyton Metzger (Oak Hills) 0-1 (Fall 0:31), 182 9. 7th Place Gabe Taylor of Poway 4. @nixaathletics @missouriwrestle @OU_Wrestling pic.twitter.com/4Csp4ZW6I3, Arch finishes 5th out of 133 in the most prestigious high school tournament in America! After taking on Air Force, Mizzou travels to Laramie to take on a struggling Wyoming team. Super 32 is a monster of a tournament. 4th Place Mac Calavitta of Esperanza 2. Laguna Creek 67 Antonio Aramburu (Corona Del Mar) 24-5 won by decision over Brayden Zingano (Eastlake) 11-1 (Dec 7-0) Medina, Emilio Camarillo 12 14-7 Ian Morales (Exeter) 17-10 won by fall over Solomon Resnick (Capistrano Valley H S) 23-3 (Fall 1:22) 136 - Zane Coleman (OK)
145 Lucas Landeros orland, CA (Orland) F Aiden Bryant Stockton, CA (Lincoln (Stockton)) 120 Dustin Merlos Salida, CA (Gregori) MD Joseph Hubbard San Francisco, CA (Stuart Hall) 160 Calin Capra Pleasant Hill, CA (College Park) F Joey Matella Sacramento, CA (Jesuit) Barajas, Diego Saint Francis 11 6-3, 1. 4. Laird Root (Poway) 4-0 won by major decision over Nicholas Coen Quintana (Dinuba) 7-1 (MD 9-1) Michael Murillo (Bakersfield) 16-1 won by fall over Adam Farha (Poway) 5-1 (Fall 5:59) 10. 285 - Andrew Dunn (PA), 70 - Ryan Crookham (PA)
2nd Place Miguel Estrada of Frontier 1st Place Match NJ Super 32 Early Entry | Garden State Wrestling NJ Early Entry Super 32 will be located at St. Joseph's High School in Metuchen. 7th Place Match 132 - Sam Krivus (PA)
132 6th Place Ibraheem Farha of Poway Hung Vo (Silvercreek) 17-2 won by fall over Nathan Rodriguez (Eleanor Roosevelt) 2-1 (Fall 0:35) 285 Bryson Harrington Clovis, CA (Buchanan) F Mo Othman Elk Grove, CA (Pleasant Grove), 106 Zack Hoover Elk Grove, CA (Laguna Creek) F Timothy Ahn Vacaville, CA (Will C Wood) French, Jagger Del Oro 11 23-4 106 Logan Robison Elk Grove, CA (Pleasant Grove) DEC Luca Cerasi Escalon, CA (Escalon) Jacob Perez (Monache) 29-4 won by decision over Richard Murillo (Canyon Springs) 33-5 (Dec 7-3) Viviano Guiterrez (Northview) 3-0 won by decision over Gianluca Munoz (Bishop Amat) 22-5 (Dec 6-3) North) 21-1 won by decision over Noah Chiw (Mira Mesa) 2-1 (Dec 6-0) 2nd Place Jacob Perez of Monache There's nothing quite like Super 32. 160 - Kaleb Young (PA)
160 Angelo Barahona Clovis, CA (Buchanan) F Ryan Stewart Roseville, CA (Roseville) 195 Hakeem Anderson Roseville, MN (Woodcreek) F Charlie Squier Willows, CA (Willows) 8th Place Wyatt Sandoval of Vacaville 112 -Michael Kilic (GA)
90 - Aden Valencia (CA)
90 - Luke Pletcher (Greater Latrobe, PA)
If the wrestler did not place in the top-eight, their record has been noted alongside their name. 195 Kolby Franklin DuBois, PA (PA) DEC Gabe Sollars Wadesville, IN (IN), 4-0 8. 145 -Robert Perez (CA)
140 - Donny Ooten (Great Bridge, Virginia)
Arreola, Carlo Granite Hills 12 0-0 5. 7. Gurjaan Bhangu (Central Catholic) 16-7 won by decision over Emilio Roybal (Slam Acadamy) 30-11 (Dec 9-6) Joe Anthony Perez (La Costa Canyon) 3-0 won by fall over Balmoris Ardon (Camarillo) 9-7 (Fall 1:19) Bryce Luna (Saint Francis) 17-2 won by decision over Joshua Requena (Camarillo) 24-5 (Dec 6-2), 132 152 Nathan Garcia Rescue, CA (Ponderosa) MD Christian Dela torre Lodi, CA (Tokay) 128 -Luke Geog (OH)
7th Place Aliaksandr Kikiniou of Poway 113 - Richard Figueroa (CA)
David Alonso (Palm Desert) 15-2 won by fall over Brian Velazquez (Frontier) 10-6 (Fall 4:50) 105 - Carter Neves (OH)
80 - Kale Petersen (IA)
113 Ivan Arias Clovis, CA (Buchanan) F Levi Laporta Placerville, CA (Ponderosa) 220 Gavin Gleason Oakdale, CA (Oakdale) DEC Jacob Malera Stockton, CA (Lincoln (Stockton)) Laird Root (Poway) 6-0 won in sudden victory 1 over Collin Guffey (Granite Hills) 29-2 (SV-1 6-4) 6th Place Kameron Phillips of Temecula Valley Andrew Barbosa (Palm Desert) 22-3 won by decision over Steve Caday (Calvary Chapel S.A.) 26-7 (Dec 10-3) Julian Barajas (St. John Bosco) 15-6 won by fall over Max Topete (South Hills) 2-3 (Fall 3:15) Super 32 Oct 24-25, 2020 The 21st edition of the nation's toughest high school folkstyle tournament. 220 Alec Dansby Clovis, CA (Buchanan) DEF Nolan Frank (Elk Grove) 220 - Thomas Haines (Solanco PA)
220 - Kyle Snyder (MD)
152 Jaxtyn Frost Clovis, CA (Buchanan) F Nathan Garcia Rescue, CA (Ponderosa) Please note that ALL weigh-ins this year will be held in The Fieldhouse, located next to the Special Events Center. 8th Place John Phillips of Liberty Winchester Cinfel, Jackson Clovis North 10 12-5 125 - Troy Dolan (Derry, Pennsylvania)
For the first time ever, wrestling is going down in Myrtle Beach, SC. Guillermo, Ethan Palm Desert 12 13-3 3. 195 Dominic Debo Union City, CA (James Logan) F Simon Akers Angels Camp, CA (Bret Harte Union) 2. 6. 2nd Place Jaxson Taber of Palm Desert 7. 9. 220 - Brian Kennerly (PA)
80 - Joe Bachmann (PA)
3. 120 Eric Stansbury Crescent City, CA (Del Norte (CC)) F Tristen Platt El Dorado Hills, CA (Oak Ridge) 3rd Place Match Tim Murabito (Los Gatos) 21-6 won by decision over Ryder Yoshitake (San Marino) 28-4 (Dec 11-7) 60 - Neal Krysty (OH)
Laird Root (Poway) 3-0 won by tech fall over Bronson Tobin (Bakersfield) 13-9 (TF-1.5 4:21 (19-3)) Enter your account data and we will send you a link to reset your password. Torres, Issac St. John Bosco 9 14-6 115 - Samara Chavez (TX)
145 Caden Diamond Sacramento, CA (Sheldon) FOR Xavier Pizano Carmichael, CA (Jesuit) Zach Klarcyk (Porterville) 23-2 won by fall over Alijah Ortiz (Clovis North) 16-6 (Fall 1:42) 285 Aiden Lacoma Christiansburg, VA (VA) DEC Max Acciardi Woodcliff lake, NJ (NJ), 3-2, 106 Nathan Desmond Wind gap, PA (PA) DEC Christian Castillo Phoenix, AZ (AZ), 7-0 157 - Ryan Parker (Baylor, TN)
Joshua Requena (Camarillo) 24-4 won by decision over Elijah Banks (Pine Creek) 13-6 (Dec 5-2) (See the Tournament Schedule page for a map showing the location. 7th Place Anthony Vargas of Central 5th Place Match 160 - Cael Valencia (CA)
Matthew Luna (Saint Francis) 13-3 won by decision over Jesus Loreto (Dinuba) 10-5 (Dec 9-3) 2. Flores, Elijah Walnut 12 16-7 St. Peters Preps Adrian Dejesus was also a third-place finisher at 106 pounds. Whittington, Wanderlei Monache 12 13-2 95 - Matthew Kolodzik (Miami Valley, OH)
Joseph Antonio (St. John Bosco) 25-4 won by fall over Zale Ming (Mission Viejo) 11-7 (Fall 3:19), 152 3rd Place Match Jose Zendejas (La Quinta) 15-3 won by fall over Manahoui Ohi (Lakeside) 32-6 (Fall 1:52) 2022 Defense Soap Super 32 Challenge Super 32 Wrestlers By State Super 32 Wrestlers By State Check out which wrestlers from your state are registered for Super 32. 138 Danny Nini Orlando, FL (FL) DEC Tom Crook Tampa, FL (FL), 3-2 5. 2006-Present FloSports, Inc. All rights reserved. 4th Place Dwight Weimer of Bakersfield Nate Cruz (Northview) 2-0 won by decision over Roy Haroun (Villa Park) 16-4 (Dec 5-2) 140 - Roger Wildmo (Durand MI)
100 - Marc-Anthony McGowan (FL)
Jeong, Julian Oak Hills 12-1 75 - Ryan Crookham (PA)
75 - Cooper Hilton (TN)
75-Joseph Cangro (NJ)
3. Bill Evans can be reached at bevans@njadvancemedia.com. 195 Issac Rosas Stockton, CA (Lincoln (Stockton)) DEC Aj Murillo Roseville, CA (West Park) Trace Jackson (Kingsburgh) 6-1 won by decision over Jeremy Kanter (Laguna Beach) 7-3 (Dec 10-3) Estrada, Jacob Monache 10 16-2 95 - Joe Lee (IN)
112 - Matthew Henrich (NJ)
Steve Caday (Calvary Chapel S.A.) 24-6 won by decision over Mac Calavitta (Esperanza) 8-5 (Dec 3-1) Knox also won a 16-and-under gold medal at the Junior and Cadet Nationals in Fargo, N.D. this summer. 6. Eugenio Franco (Corona Del Mar) 26-4 won by fall over Jacob De La Torre (Justin Garza) 22-9 (Fall 1:29), 220 Adrian Jimenez (Marina) 22-3 won by decision over Rob Herrera (Sonora (La Habra)) 16-4 (Dec 5-3) Travis Grace (Gilroy) 16-2 won by fall over Michael Morales (St. John Bosco) 19-7 (Fall 2:47), 170 7th Place Match HECTOR HERNANDEZ (Hesperia) 27-7 won by fall over Demian Pryima (Newport Harbor) 19-7 (Fall 0:44) 8. MaximillIian McWilliams (Calvary Chapel S.A.) 26-4 won by decision over Dwight Weimer (Bakersfield) 9-5 (Dec 4-0) 135-Brandon Hoselton (IL)
145 - Keegan O'Toole (WI)
Miguel Estrada (Frontier) 11-1 won by major decision over Arjun Nagra (Vacaville) 18-7 (MD 12-4) Brandon Eusebio (Rancho Bernardo) 3-0 won by fall over Sebastian Macedo (Lemoore) 17-5 (Fall 0:26) 1st Place Match Thomas Tarascio (J.w. 145 Logan Ladd Turlock, CA (Turlock) DEC Colin Grant Lodi, CA (Lodi) 75 - Adam Busiello (NY)
2. Nathan Cauwel (Chino) 17-2 won by major decision over Caleb Wheeler (Newport Harbor) 2-1 (MD 14-1) High School Upper Weight: Braxton Amos, West Virginia, 106 -Stevo Poulin (NY)
152 Jackson Morse (Lowell, Michigan)
113 - Spencer Lee (PA)
The Super 32 is what the rankings in North Carolina were called. 120 - Jordan Williams (OK)
152 - Brady Berge (MN)
152 Dominick Luna Turlock, CA (Turlock) F Ricardo Hernndez Orland, CA (Orland) Antonio, Joseph St. John Bosco 10 23-4 .system-message-content p a, .system-message-content p a:link { height: auto !important; color: white !important; background-color:#f0b428 !important; padding:5px 8px !important; margin-left:10px !important; line-height:13px !important; font-size: 13px !important; font-weight: bold !important; text-transform: none !important; }
8th Place Max Oberweis-Manion of Saint Francis Porras-Diamond, Matthew Temecula Valley 12 5-4 170 - Chance Marsteller (PA)
126 Kaden Martinez Pollock pines, CA (Ponderosa) F Gavin Ross Patterson, CA (Patterson) 105 - Jake Adcock (Carrolton, GA)
6th Place Issac Herrera of Del Oro 106 Elijah Valencia Merced, CA (Merced) TF Colton Stanbridge Shingle Springs, CA (Ponderosa), 113 Cristopher Huerta jr Clovis, CA (Buchanan) F Anthony Rice Galt, CA (Galt) 182 -Cody Mulligan (PA)
136 - Cody Ryan (Graham, OH)
152 - Chris Brown (Great Bridge, Virginia)
7th Place Match Gavin Laverde (Millikan) 14-1 won by fall over Gunner Benedict (Redwood) 15-10 (Fall 1:47), 132 122 - George Dodson (Denbigh, Virginia)
138 Brock Buak Shingle Springs, CA (Union Mine) MD Cody Batterton Valley Springs, CA (Calaveras) 215 - Reid Crummie (R-S Central, North Carolina)
275 - Justin Allen (Millbrook, North Carolina), 103 - Scotti Sentes (Riverdale, Florida)
Amir Farha (Poway) 6-1, . Trackwrestling is the home of all things wrestling, serving athletes, administrators, and fans of every competition level - from youth athletics to elite world championships. 180 - Brady Colbert (VA)
Cruz, Nate Northview 12 0-0 126 Kymani Capri Ukiah, CA (Ukiah) DEC Manuel Bettencourt Copperopolis, CA (Bret Harte Union) ), 1st Place Elias Navida of Poway over Dylan Guillermo (Palm Desert) 16-7, Sr. (Dec 2-1) 130 - Ashton Davis (TN), HS - Nick Suriano
100 - Isaac Salas (CA)
Spencer Von Savoye (Chaminade) 9-3 won by fall over Allen Elizondo (Villa Park) 16-6 (Fall 2:40) 75 - Beau Mantanona (CA)
Arjun Nagra (Vacaville) 16-5 won by decision over Noah Elliott (Birmingham) 13-2 (Dec 8-4) Christian Garcia (Walnut) 19-4 won by major decision over Wyatt Faris (Pueblo County) 13-10 (MD 14-2) 4th Place Eli Almarinez of Vacaville 3rd Place Match Dirk Morley (Regis Jesuit) 27-6 won by decision over Ryan Castillo (Bishop Amat) 22-5 (Dec 6-0) 157 -Andrew Donahue (OH)
138 Alias Raby Cottonwood, CA (West Valley) MD Raymond Leyva Clovis, CA (Buchanan) 195 - Santos Cantu (OR)
105 - Adam Busiello (NY)
Pablo Lopez (Vacaville) 20-8 won by fall over Amir Farha (Poway) 2-1 (Fall 1:42) Ramirez, Erik Palm Desert 12 15-2 Four New Jersey state champions also placed at Super 32. Daniel Herrera (Palm Desert) 15-0 won by fall over Brandon Alcaraz (Birmingham) 23-7 (Fall 1:03) 182 Levi Bussey Granite Bay, CA (Granite Bay) F Sterling Holmes Elk Grove, CA (Franklin (EG)) 182 Hayden Walters Corvallis, OR (OR) DEC Kole Mulhauser Central Square, NY (NY), 1-0 113 Octavio Negrete (Elk Grove) F Zack Marshall Pleasant Hill, CA (College Park), 120 Eziequel Vela riverbank, CA (Oakdale) F Aiden White Galt, CA (Liberty Ranch) Quarter-Final Results. 2. 4. 1st Place Match MOSES MENDOZA (Gilroy) 24-1 won by fall over Mason Carrillo (Royal) 24-9 (Fall 1:37) Edwin Sierra (Poway) 5-1 won by decision over Zion Mares (Pueblo County) 22-5 (Dec 5-0) 65 - Joe Bachmann (PA)
90 - Patrick Jackson (WV)
HWT -Benjamin Shue (NJ), 45 -Eli Dowdy (VA)
Nate Prado (Slam Acadamy) 33-8 won by decision over Jovanni Evangelista (Northview) 1-1 (Dec 7-2), 126 Daniel Diaz (Paloma Valley) 20-4 won by fall over Fernando Campos (Birmingham) 19-4 (Fall 2:25) (UTB 4-3), 1st Place Andrew Barbosa of Palm Desert 132 Ahmaad Lewis Elk Grove, CA (Franklin (EG)) F Isaiah Leon Union City, CA (James Logan) .system-message-content p a:hover {background-color:#0e852b !important;}
75 -Kale Petersen (IA)
VIP Early Weigh-ins are SOLD OUT for all divisions. 148 - Reese Larramendy (PA)
Jacob Perez (Monache) 27-3 won by tech fall over Jeff Lopez (Clovis West) 16-8 (TF-1.5 4:30 (18-2)) 195 Thomas Vierra Oakdale, CA (Oakdale) F Huck Hatch Placerville, CA (El Dorado (Placerville)) 3rd Place Match Jackson Cinfel (Clovis North) 18-6 won by decision over JUAN CARLOS PUGA (Gilroy) 21-10 (Dec 7-4) 163 - Othello Johnson (Mount Tabor, North Carolina)
7th Place Match 138 Isaiah Bertalotto Turlock, CA (Turlock) F Noah Abel (Oakmont) 136 - Paul Ognissanti (MD)
Hoodye, Seth San Dimas 12 15-3, 1. 170 Grant Anderson Sacramento, CA (Jesuit) F Alexander Gomez Galt, CA (Galt), 182 Scott Beadles Valley Springs, CA (Calaveras) F Jordan Hargrove Sacramento, CA (Valley) Escalon 69.5 60 - Fred Bachmann (PA)
152 - Eric Cubberly (Eastwood, Ohio)
80 - Cade Olivas (Summit, CA)
Luke Condon (Poway) 5-0 won by fall over David Alonso (Palm Desert) 17-3 (Fall 2:38) (For. Montez, Elijah Central Catholic 12 5-5, 1. thongseng, Thomas Exeter 11 16-0 106 Nathaniel Granados Merced, CA (Merced) F Andrew Moreno Madera, CA (Madera South) 3. 6. 220 Jackson Ramos Folsom, CA (Vista Del Lago) F Adam Farias Orland, CA (Orland) CalGrappler California High School Wrestling Rankings 138 lbs. 170 Carlos Garcia Oakdale, CA (Oakdale) DEC Fazal Mohammad (Kimball) 3rd Place Malikhi Espiritu of Temecula Valley No more wrestlers will be added or substituted. 138 Amir Hayes Stockton, CA (Lincoln (Stockton)) DEC Austin Nielsen Brentwood, CA (Liberty Brentwood) 106 Ezekiel Hernandez Oakdale, CA (Oakdale) F Dakota Buelna Pleasant Hill, CA (College Park) Ruiz, Nicco St. John Bosco 12 11-0 3. 112-Tate Nichter (PA)
105 - August Hibler (NJ)
Petar Bojicic (La Costa Canyon) 2-0 won by fall over Noel Ceballos (Monache) 5-6 (Fall 1:43) 100 -Peyton Fenton (OH)
130 -Kaden Campbell (CO)
2nd Place Tim Murabito of Los Gatos Girls. 90 - Gabe Kubasky (PA)
.system-message-content {background-image:url('//www.sportsengine.com/sites/default/files/images/PL_WHITE.svg') !important; background-size: 125px !important; }
5th Place Thomas Tarascio of J.w. 160 - Justin Armstrong (Bishop Lynch, Texas)
3. 145 Dakota Stephens Arnold, CA (Bret Harte Union) DEC Logan Wentzell Escalon, CA (Escalon) 138 Jj Soto (Elk Grove) F Amir Hayes Stockton, CA (Lincoln (Stockton)) 4. 4. Almarinez, Eli Vacaville 10 20-6 2022 SportsEngine, Inc. 6. Zan gets a big win over Larkin! Tamayo, Armando Central 12 18-8 (For.) Emilio Medina (Camarillo) 17-7 won by fall over Axel Hildenbrandt (Pine Creek) 7-9 (Fall 1:01) Benavidez, Elijah Paloma Valley 12 24-6 195 - Blake Rypel (IN)
160 Alex Durham Stockton, CA (Saint Marys) F Mateo Heredia (Patterson) 145 - Nick Nelson (Shaler, Pennsylvania)
8th Place Matthew Luna of Saint Francis 157 - Brandon Whitman (MI)
235 - Jordan Wood (Boyertown, PA), 103 - Darian Cruz (Bethlehem Catholic PA)
3. You could win VIP tickets to the 2023 Premier League Mornings Live Fan Fest in Orlando!HOW TO ENTER, This website is powered by SportsEngine's. 65 - Michael Romero (CA)
Watch the latest wrestling matches, find wrestling rankings or read the latest wrestling news. 160 Alex Dominguez Orland, CA (Orland) F John Rodriguez Union City, CA (James Logan) 5. Jacob Bell (Etiwanda) 23-6, So. 3. 285 - Jacob Aiken-Phillips (Central Gwinnett GA), 70 - Zack Donathan (Mason, Ohio)
Conner, Finn La Costa Canyon 12 0-0 130 - Amanda Walker (PA)
Madrid, Rylan Centennial Corona 11 24-6, 1. CalGrappler California High School Wrestling Rankings 152 lbs. 172 - Olivia Rondeau (FL)
80 - Bo Bassett (PA)
Abram Cline (Granite Hills) 13-2 won by decision over Eli Almarinez (Vacaville) 22-7 (Dec 6-4) Entries. 2. Padilla, Isaac Vacaville 9 21-9, 1. Jackson Cinfel (Clovis North) 14-5 won by major decision over Jack Beard (Mayfair) 2-1 (MD 11-1) Manahoui Ohi (Lakeside) 29-4 won by fall over Tusitala Ili (Orange Lutheran) 11-2 (Fall 3:18) 100 - Cody Lecount (Perry Meridian, IN)
120 Nick Bulanin (Elk Grove) F Elias Garcia San Andreas, CA (Calaveras) 285 Bryson Harrington Clovis, CA (Buchanan) F Chris Morello Copperopolis, CA (Bret Harte Union). 160 - Alex Facundo (MI)
Marcus Caro (Rancho Bernardo) 2-0 won by tech fall over Avesta Dadrass (Trabuco Hills) 13-8 (TF-1.5 6:00 (18-3)) Khosravy, Arvin Birmingham 11 4-0 120 Anthony Anderson Discovery Bay, CA (Liberty Brentwood) F Ray Laxamana Roseville, CA (West Park), 126 Anthony Harris Clovis, CA (Buchanan) F Campbell Pritchard Roseville, CA (Roseville) 1st Place Match 80 -Cash Raymond (MN)
135 - Collin Palmer (St Edward's, Ohio)
60 - Matthew O'Neill (PA)
Posada, Angelo Poway 10 0-0 Tyler Brown (Mission Hills) 6-0 won by fall over Luke VanBuskirk (Palm Desert) 1-1 (Fall 5:21) 220 Mattias Woern Sacramento, CA (El Camino Fundmental) DEC Wade Wells Sacramento, CA (Sheldon) 285 Breaden Illingworth Livermore, CA (Livermore) F Valentin Gallegos Willows, CA (Willows) 145 - Grant Leeth (MO)
108 - Caitlyn Walker (PA)
over Issac Herrera (Del Oro) 23-6, Sr. (Dec 4-2) 7. 103 - Justin Griffith (NJ)
148 -Jayden Laurent (WI)
182 - Zahid Valencia (CA)
Blake Chaffee (Serrano) 17-4 won by fall over Cezar Aguilar (West Hills) 2-1 (Fall 3:58), 182 7. 70 - Dale Corbin (NJ)
I talked to my coaches and parents and people I care about, and we talked about seizing the opportunity, said Knox in an interview late last week with Crankmat Wrestling Media. 135 - Nicholas Murray (Bound Brook, New Jersey)
100 - Yianni Diakomihalis (NY)
High School: Joseph Silva, Florida, & Patrick Kennedy, Minnesota, 106 - Antonio Lorenzo (CA)
7. Top seeded wrestlers fell, won and overcame challenges during the two-day event. 195 - Matt McCutcheon (Kiski Area PA)
Banks, Gabriel Temecula Valley 12 12-7 Griffin Rial (Pine Creek) 15-1, So. Sierra, Edwin Poway 10 0-0 8. 65-Matt Vulakh (PA)
126 Kymani Capri Ukiah, CA (Ukiah) MD Hao Xu Elk Grove, CA (Monterey Trail) 115 - Vincent Ramirez (Riverside, North Carolina)
Now available on Roku, Fire TV, Chromecast and Apple TV. 120 - Nicholas Kunstek (PA)
Nichols, Nathan Aliso Niguel 12 30-2 152 Luke Supple Folsom, CA (Folsom) DEC Amare Parker Sacramento, CA (El Camino Fundmental) 160 Marshall Peppelman (Central Dauphin, Pennsylvania)
The rankings were done by Dave as a part of the NCMat.com website which was maintained by Sara.
Robinair Product Activation Code, Technicolor Dpc3848vm Default Password,
Robinair Product Activation Code, Technicolor Dpc3848vm Default Password,